7 sekretów rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna to hasło wzbudzające najczęściej negatywne emocje wśród osób starających się o daną posadę. Ten najważniejszy etap zdobywania pracy był tematem kolejnego już szkolenia w ramach Akademii Dobrego Startu.

Spotkanie poprowadził Tomasz Zambrzycki – biznesmen i doradca biznesowy z ponad 26-letnim doświadczeniem, absolwent Szkoły Biznesu Loyola University w Chicago oraz University of Illinois Institute for Entrepreneurial Studies “The Certificate in Business Administration Program”. W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzieli się między innymi tego, jakie są podstawowe błędy popełniane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

W tym momencie świat się skurczył. Są ludzie, którzy jeżdżą po całej Polsce, jeżdżą po całej Europie – mówi Zambrzycki:

Prowadzący szkolenie wspomniał też o „chwytach” stosowanych przez osoby rekrutujące kandydatów na dane stanowisko.

Brakuje ludzi, którzy mają kompetencje i potrafią te kompetencje w sposób właściwy sprzedać na rozmowie rekrutacyjnej – mówi Zambrzycki:

Akademia Dobrego Startu „AKADOS” to inicjatywa, polegająca na organizowaniu cyklicznych spotkań, których celem jest przekazywanie studentom praktycznych umiejętności biznesowych.

Z Tomaszem Zambrzyckim rozmawiał Bartosz Makowski.

zdjęcie: www.akados.pl

Posted in UMK