Wolontariat w biurze Rzecznika Akademickiego

Rzecznik akademicki Bartłomiej Chludziński poszukuje wolontariuszy, z którymi chce stworzyć zespół wspomagający działalność instytucji ombudsmana. Kreatywność, chęć działania i umiejętność współpracy to najbardziej pożądane cechy potencjalnych kandydatów.

Rzecznik Akademicki (Academic Ombudsman) to funkcja uruchomiona na naszej uczelni stosunkowo niedawno. Do kompetencji rzecznika należy przede wszystkim polubowne rozwiązywanie sporów pomiędzy studentami, doktorantami i pracownikami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także przyjmowanie interesantów w sprawach dotyczących funkcjonowania uczelni.

Chludziński chce rozszerzyć kompetencje i możliwości Rzecznika Akademickiego, a także rozpropagować wiedzę na temat tej instytucji. W tym celu ogłosił nabór wolontariuszy, którzy mieliby mu pomóc w realizacji poszczególnych zadań.

„Poszukuje ludzi, dla których Uniwersytet jest miejscem ważnym, nie tylko z tego powodu, że tu się uczą, ale że tu funkcjonują i chcą, aby to miejsce było jeszcze lepszym miejscem do nauki”

Do czego konkretnie skieruje Chludziński swój zespół? Chodzi głównie o prace biurowe, obsługę mediów, kontakty z interesantami w razie niedyspozycji rzecznika, a także szukanie nowych form działalności biura Rzecznika Akademickiego.

Rzecznik nie ogranicza się do kilku wakatów, twierdzi, że jeśli będzie więcej chętnych do aktywnego uczestnictwa w życiu biura, to dla każdego znajdzie się miejsce.

Działalność w biurze Rzecznika Akademickiego jest oczywiście pozbawiona wynagrodzenia, ale jak twierdzi Chludziński, korzyści niematerialne wynikające z tej działalności są wartę poświęconego czasu. Doświadczenie, darmowe szkolenia, udział w dużych projektach, czy odrobienie obowiązkowych praktyk to właśnie korzyści, którymi rzecznik chce przekonać studentów.

Swoje zgłoszenia można wysyłać mailowo lub zanieść osobiście do biura Rzecznika Akademickiego.

Kontakt z Rzecznikiem Akademickim:

Bartłomiej Chludziński
e-mail: ombudsman@umk.pl
adres (tymczasowy): Akademicka Przychodnia Lekarska (APL)
ul. Gagarina 39,
pok. 20, sektor G
Dyżury w Toruniu:
poniedziałek (godz. 9:00-13:00)
I i III czwartek miesiąca (godz. 12:00-16:00)
Dyżur w Bydgoszczy:
II i IV czwartek miesiąca (godz. 12:00-16:00)
budynek Klubu Inicjatyw Studenckich, pok. 3