Szkolenie z szansą na pracę w służbach

„Wiedza rzadka i mało dostępna” w zasięgu studentów. Strzelanie i samoobrona pod okiem specjalistów. Są jeszcze miejsca w sekcji Combat działającej w ramach Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego UMK.

Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonej kadry. Jednym z prowadzących jest Ryszard Król (6 DAN Combat Jujitsu, 3 DAN Karate), instruktor taktyki specjalnej. -Praktycy, którzy trenowali na zachodzie są u nas i chcemy, żeby ta wiedza została przekazana także studentom. Chcemy ich nauczyć jak zachowywać się w sytuacjach ewakuacji na własnej skórze, pożarów i wielu innych. Zajęcia to także projektowanie scenariuszy radzenia sobie z kryzysem, chcemy im pokazać jak to jest realizowane na szczeblu instytucji rządowych- mówi Ryszard Król.

-Dzięki temu, że ta sekcja będzie działała w ramach koła naukowego, dostaniemy wsparcie władz rektorskich- mówi dr Patryk Tomaszewski z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych, pełnomocnik rektora ds. aktywizacji życia studenckiego.

-Oprócz wymuszeń typowo terrorystycznych, czy wymuszeń bronią, dodajemy także taktykę działania. Jeśli studenci wejdą do tych naszych wspólnych ćwiczeń to wezmą także udział w kursie strzelectwa i treningu manualnego z bronią- dodaje Ryszard Król.

Koszt udziału w kursie to 150zł plus dodatkowo około 30zł za naboje na strzelnicy. Jak zapewnia dr Patryk Tomaszewski, dzięki włączeniu sekcji do działalności koła naukowego, prawdopodobnie cenę uda się obniżyć, między innymi dzięki zwolnieniu z opłat za salę treningową, która jest aktualnie wynajmowana.

-Dzięki naszym zajęciom studenci poznają teoretyczny i praktyczny aspekt organizacji działań w wielu sytuacjach zagrożenia. To wiedza rzadka i mało dostępna, respektowana przez instytucje rządowe. W obliczu dużej konkurencji na rynku pracy należy potraktować to jako mocne wsparcie w ubieganiu się o zatrudnienie- podkreśla Ryszard Król.

Zapisy na zajęcia są otwarte, oferta jest skierowana do wszystkich studentów UMK, którzy potwierdzą niekaralność. Zajęcia odbywają się w środy, w Zespole Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej 3/5 (godz. 19.00-20.30). Raz w miesiącu na strzelnicy w Wielkiej Nieszawce w godzinach od 20.30 do 21.15. Zgłoszenia można przesyłać na adres patrykt@umk.pl.

Posted in UMK