XX▲N▲XX x Fresh Lemons – koncert w klubie Lizard King

W czwartek 30 stycznia w klubie Lizard King zagrają  XX▲N▲XX oraz zespół Fresh Lemons. Kompozycje pełne analogowych brzmień, głębokich basów i przestronnych pogłosów. Kojące i ciepłe dźwięki, do których chętnie wyskoczysz na parkiet.

30.01.2014 (czwartek)
Start : 21:00
Bilety : 15/25 zł

XX▲N▲XX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka).

Klaudia pochodzi z Konina, Michał ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu 'X Factor’, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy.

Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki, które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.

W chwili obecnej duet pracuje nad debiutanckim albumem, pierwszy singiel zatytułowany Disappear został wypuszczony w Grudniu 2012 roku.

Fresh Lemons to kolektyw dwóch płockich didżejów i producentów – Mariusza Lewandowskiego i Łukasza Matusiaka – powstały w 2009 roku. Duet w swoich produkcjach łączy delikatne, zmysłowe i głębokie brzmienia. Stąd ich preferowanymi gatunkami są Deep House, Electronic, Chill House. Ponadto dwukrotni uczestnicy Ursynalia Warsaw Student Festival oraz Lech Summer Night, zwycięzcy plebiscytu na najlepszego płockiego dj-a organizowanego przez portal naszemiasto.pl, finaliści PACHA Poznań Resident Contest oraz wielu innych konkursów. Od 2013r związani z wytwórnią muzyczną Taste The Music, gdzie na chwilę obecną wydali dwa utwory – Forget About You oraz Better Place.

Zdjęcie: nadesłane