Puchar poza Toruniem

Siatkarskie drużyny UMK musiały uznać wyższość zawodników i zawodniczek z innych polskich uniwersytetów.

W niedzielę zakończył się 43. Turniej Kopernikański. Nasze siatkarki i siatkarze zajęli odpowiednio drugie i czwarte miejsce.

Dla naszych reprezentantów tegoroczny turniej był szansą na obronę Pucharu Rektora UMK. Niestety, siatkarki musiały w finale uznać wyższość drużyny z Uniwersytetu Gdańskiego. W konkurencji mężczyzn główne trofeum powędrowało do Lublina. Zwycięstwo odniosła drużyna z Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej.

W ostatecznej kwalifikacji kobiet trzecie miejsce zajęły zawodniczki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Czwarte i piąte miejsce zdobyły odpowiednio drużyny z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W tegorocznej rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się siatkarze z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego. Reprezentacja  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyła trzecią pozycję w ostatecznej kwalifikacji. Siatkarzom z UMK nie udało się obronić tytułu z poprzedniej edycji turnieju i zajęli czwarta miejsce, wyprzedzając jedynie drużynę z KUL.

W turnieju wzięły udział reprezentacje Uniwersytetów: im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Gdańskiego, Warszawskiego, Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK