Radio Sfera UMK

Gramy swoje, po studencku!

SIDEn wygrywa w hicie kolejki

Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn Toruń w hitowym meczu pokonali Polfarmex Kutno 70:59. W barwach torunian zadebiutował nowy zawodnik podkoszowy – Marko Djurić.

„Twarde Pierniki” od początku narzuciły swój styl gry. Dobrze sobie radził Tomasz Wojdyła, który w pierwszej kwarcie zdobył sześć punktów. Dzięki temu w tej części gry podopieczni trenera Grzegorza Sowińskiego wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę.

W drugiej kwarcie torunianie trochę się rozprężyli i dali się dogonić gościom, którzy nawet przez moment wygrywali po rzucie Jakuba Dłuskiego. jednak gospodarze dość szybko odzyskali prowadzenie po pięknej zespołowej akcji Łukasza Żytko oraz Aleksandra Perki. Potem torunianie znowu zaczęli uciekać i do przerwy wygrywali różnicą czterech punktów.

W drugiej połowie Wojdyła i reszta wzięli się na poważnie do roboty. Uaktywnił się Bartosz Bochno, który w całym spotkaniu zdobył trzynaście „oczek”. W trzeciej kwarcie swoje pierwsze punkty dla torunian zdobył Marko Djurić. Zaczął z wysokiego „C”, celnie rzucając zza linii 6,75 metrów. – Bardzo się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa, a jeszcze bardziej z charakteru, który pokazaliśmy – powiedział po meczu Bośniak z polskim paszportem.

W ostatniej kwarcie obie drużyny zdobyły niewiele punktów, a SIDEn bez żadnego problemu dowiózł do końca jedenastopunktową zaliczkę. Zwycięstwo w tym meczu było kluczowe jeszcze z innego powodu. Jak się okazało, drugi w tabeli MOSiR Krosno „zgubił” punkty w Szczecinie z drużyną King Wilki Morskie, co pozwoliło torunianom umocnić się na prowadzeniu w tabeli pierwszej ligi.

Polski Cukier SIDEn Toruń – Polfarmex Kutno 70:59 (23:15, 13:17, 23:16, 11:11)

SIDEn: Bochno 13, Jarecki 13, Wojdyła 12, Żytko 10, Perka 7, Śmigielski 5, Lisewski 4, Djurić 3, Stępień 3, Wilczek 0

Polfarmex: Bartosz 15, Jakóbczyk 10, Kulon 8, Mazur 7, Pabian 7, Dłuski 4, Rduch 3, Sikora 3, Garbacz 2, Bręk 0.