Nowy cennik w Bibliotece Głównej

Nowy rok to czas zmian, również na UMK. Wraz z początkiem stycznia władze Biblioteki Głównej postanowiły wprowadzić pewne modyfikacje w cenniku swoich usług.

Zmianą najbardziej istotną dla studentów jest z pewnością ta określająca wysokość opłat za nieterminowe zwracanie książek. Do końca 2013 roku kara dla spóźnialskich wynosiła 20 groszy za jeden dzień zwłoki. Dziś, według nowych wytycznych, za przetrzymanie jednej książki studenci naszej uczelni zapłacą już 30 groszy.

O szczegółach mówi Dominika Czyżak, Zastępca Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.

„Jedną z pozycji która została zmieniona jest opłata za zwrot książek po wyznaczonym terminie, który standardowo wynosi 30 dni.”

Wszyscy którzy nadal zalegają z oddaniem przetrzymywanych książek powinni jak najszybciej uporać się z ich zwrotem. Już od 7 stycznia opłata naliczana jest według zmienionych zasad.  Zaktualizowany cennik usług znaleźć można na stronie internetowej biblioteki: http://www.bu.umk.pl/

Zdjęcie: www.sxc.hu

Posted in UMK